>Alle kunstnere - shows - sang - musik for børn - ballonklovne<

 

Forsiden med børneunderholdning

Her ses en liste med vores udvalg af vore kunstnere:

A

Ann og Aberne
Alletiders Julefest
Arlis Dukketeater
Asger Fonnesbech Ballonmanden

B


Bakkens Pjerrot
Ballonklovnen Trut
Ballonprofessor Bobbel
Bananer i Pyjamas
Benny Schumann
Bloody Mary Piratshow
Bodyguard - Julemand
Bubber
Bugislaw
Bølle Bob Show
Børnebanden

C


Cartoon Network Show

Chapper
Charlie & Binalto
Chemira videnskab og narrestreger

Cirkus Big - gøglershow - ballonklovn
Cirkus Panik
Cirkus Changhigh
Cirkus Minimus - 30012012144728
Cirkus Showie - Cirkustjeneren Garsón
Cirkus Skunk
Cowboykloven Bangbang - ristet klapperslange er godt

D

Danny Wisholm
De farende Nisser
Den Rigtige Julemand
Den store tryllekunstner og hans kanin
Doktor Martin
Don Carlos

E

En pakke-to gaver

F

Fakir Ali Falafel - 1001 Nats Eventyr
Frank Fumlefod
Frederik - børnesegment - X-Factor

G

Gitte Guitar

H

H.C. Andersen Paraden
Henrik Mortensen
Hit med julesangen Per Svop
Hr. Skæg - tidsfordrivsunderholdning
Hvor er Holger?
Hylesjov Safarimand i bur

I

Jan Hilmar
Jeppe & Jazzhyænerne
Jeppe og Marie
Jesper Grønkjær - trylleri for børn
John Vedholm Show
Julemandsshow for børn
Julenissen Julius
Julepatruljen

K

Kalle Danmarkstur
Kasper Jensen
Klods Hans

Klovnen Alfredo
Klovnen Charlie
Klovnen Flippo
Klovnen Martin
Klovnen Tapé
Klovnen Trampolina

L

Lars Jønner Alving

Lars Lottrup

Lauge Benjaminsen - Jonglering - show

Lullulla - middelaldermusik - Birgit Lyngholm - Mads Kjøller
Lærke fra MGP
 

M

Martin og Peter
Mester Jakel
Michael 'Milo' Jørgensen
Mimeren SOLO - nonverbal figur
Mohamed Ali
Mone og Fricco børneshow
Muddi og Salamidrengene
Muri - Mario - Den svære 2er - book her
Musik i børnehøjde

N

Nissen Pyt
Nissen Spilop
Nissepigen Kandis
NullerNix Band

O

Ole og Karla
Ole Opfinder - Huskehatten - opfindermaskineshow
Orgel Allan

P

Paddington
Paliette - ballonartist-ansigtsmaler
Peter Pan - krododilleeventyr - ønskeøshow
Petro Mielczarek

Preben Palsgaard
Prop & Berta dukketeater
Pyrus


Q

R

Raffus
RayRay
Riising & Klein
Rosa fra Rouladegade - 08032012145648 - booking

S

Sebastians Skøre Safarishow
Sherif Haps
Sille og Palle salmeswing
Sine og Frække Rikke
Sigurds Bjørnetime
Sofie Østergaard - Ramasjang
Spil'opperne

T

Tante Andante Band
Tigermand Show
Tip Tap Tønde
Tonny Trifolikom - gasogvandvidsforestilling
Trolle & Tormod - 08032012151823 - booking
Tryllenissen Tralifax
Turbo-teater

U
Ulla Abdullas Cocobongoband

V - W

Vera - Michel Castenholt

X - Y - Z - Ø - Å